Nehty - jak na ně?

31. march 2012 at 18:17 | Puppy♥ |  Rady

Zdravím! :)*

Přináším vám takový manuál o nehtech, který vám určitě pomůže. Obsahuje to, jak si nehty lakovat, aby lak dlouho vydržel a jak se o ně starat. ;) Takže... Jdeme na to!

Krásné nehty

Určitě každá holka chce mít pěkné nehty, které se netřepí a jsou bez bílých nepříjemných skvrnek. Ale jak na to? Klíč spočívá v tom, jak se o nehty staráš. I když je to podivuhodné, není zdravé si je stříhat! Samozřejmě po tobě nikdo nechce, aby jsi měla dva metry dlouhé pařáty, ale nejlepší je si nehty pravidelně pilovat - tím se nepoškozují a svědčí jim to. Navíc je budete mít nelámavé a krásně pevné. Pokud vás pouze pilování neuspokojuje, je tu druhá varianta a to "sekání" kleštičkami. Nehty si uklepněte a poté zahlaďte pilníkem. Používat pilník je nutné! Nedoporučuji však kovový, který pro nehty také není dobrý, nehty při pilování láme a časem se ztupí. Lepší je papírový nebo skleněný. A jak na pilování? Nejdřívě nehet zapiluj do tvaru a potom ho lehce vylešti - bude krásný a lesklý.

Bílé skvrny

Druhý problém nehtů se skrývá v bílých skvrnkách. Ty jsou způsobené tím, že nehtům chybí některé živiny. Rada pro tyto skvrny je jíst hodně mrkve a zinku, což zaručeně pomůže. Na internetu je také mnoho receptů, které by vám mohly pomoct, zkuste se na ně podívat a prozkoumejte, který by pro vás byl nejlepší.

Žluté skvrny

Žluté skvrny na nehtech bývají důsledkem častého používání laku na nehty. Zbavíte se jich pouze pauzou s laky (a abstinencí kouření!) nebo správným postupem lakování nehtů (viz. dole).

Jak správně lakovat nehty

Tento postup si přečtěte, je velice důležitý! Velmi prospěje vašim nehtům proti žlutým skvrnám, třepění a nehty budou celkově pevnější. Je to postup na správné lakování nehtů. Budete potřebovat kvalitní průhledný lak a jeden barevný lak. Nejprve si nehty ostříhejte, opilujte a zbavte odlakovačem zbytků laku. Poté nehty důkladně umyjte, jinak by nešly nalakovat. Nyní nastala chvíle průhledného laku - naneste jeho dávku na každý nehet a nehte důkladně zaschnout. Poté naneste kvalitní barevný lak a opět nechte důkladně zaschnout. Nakonec naneste ještě jednu vrstvu průhledného laku (bude sloužit jako krycí a díky ní se barevný lak tak snadno neoprýská a neoloupe). Takto nalakované nehty by vám měly vydržet týden. Když se vám lak začne loupat, nehty nedobarvujte, ale opět odlakujte a opakujte proces.


Několik zásad:

  • Nehty nekousejte
  • Nekuřte
  • Jezte dost zinku a mrkve
  • Používejte zásadně jen skleněný či papírový pilník
  • Nehty pokud možno nestříhejte (pilujte nebo "sekejte")

Doufám, že moje rady pomohly. :) 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 AnNe | Web | 31. march 2012 at 18:30 | React

Ahoj, nechceš se přihlásit do soutěže o nejlepší písničku One Direction? Hlavní cena je layout!^^ Více info na našem blogu.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama